12 | 07 | 2020
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Cześć
Trochę nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to kolejna frezarka, która zastąpi dwa wycofane wyroby a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
     Nowiutka frezarka oprócz designu ma kilka patentów. Ergonomiczny wyłącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa dodatkowo po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, innymi słowy sporo, ale biorąc pod uwagę solidny i masywny korpus oraz wydajny silnik 1600W z CE to nie powinno być problemu z obsługą. I jeszcze Bosch tak zaprojektował górną pokrywę, że można bez kłopotu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna powierzchnia jest po prostu plaska i nie przeszkadza kabel. Frezarka ma również przeźroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że tego rodzaju banał czasem pomaga w robocie.
     Druga maszyna to GMF 1600 CE, frezarka górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Kadłub silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją zaprezentowałem wyżej, dodatkowo posiada przystawkę do kopiowania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki da się bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają tuleje, tak że można swobodnie stosować frezy do drewna 8 mm i 12 mm.

Takie jak opisałem - http://domtechnika24.pl/index.php/poradnik-techniczny/136-frezowanie-drewna-frezarkami-gornowrzecionowymi