04 | 12 | 2022

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witam
Nowości w sklepie 2021 wrzesień

Przez zeszłe 2 lata do licha i trochę się zmieniło, obłęd pandemii a potem gigantyczna inflacja mocno w nas rąbnęła, zbieramy się ostrożnie i tego samego życzymy wszystkim.
Wracając do nowości w naszym sklepie to rozpocznę od śrub w klasie 10.9. Przez jakiś okres stroniliśmy tego tematu bo sprzedaż była pojedyncza a wiadomo trzeba kupić kilogramy i potem sprzedawać 1-2 lata. Średni zysk ale decyzja zapadła, mamy na stanie śruby z łbem sześciokątnym z gwintem pełnym i niepełnym. Wszystkie czernione, sprzedawane na sztuki. Na razie mamy je w zakresie od M8 mm o M16.

sruby czarne twarde 10 9 dom techniczny

Kolejna nowość to otwornice do wiercenia w gresie na sucho - https://domtechniczny24.pl/wiert%C5%82a-diamentowe-drygres.html . I chodzi mi tu o te mocowane na szlifierkach kątowych 125mm. Tak właściwie to mieliśmy je już od długiego czasu, chodzi mi o otwornice do gresu firmy Rubi. Jednak cena takich koronek do gresu była za duża dla większości naszych klientów. Powoli zaczęły się pojawiać wersje tańsze i tak na początek otwornice wprowadziła min. Dedra, potem inne. Obecnie mamy przetestowana prawie wszystkie. Różnica w jakości jest nieznaczna choć w cenie znaczna. Na półce mamy dwie -trzy firmy tak aby miec wszelkie możliwe średnice. I tak mamy koronki do gresu na szlifierkę w średnicach:
6mm, 8mm, 10mm 12mm. Te należy traktować raczej jako wiertła. Część z nich ma parafinę w środku.

wiercenie w greie


Dalej: 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 28mm, 30mm, 32mm, 35mm, 38mm, 45mm, 50mm, 55mm, 68mm to jest otwornica do gresu pod puszki, 82mm.
Niektóre tańsze mają bicie więc pułapem minimum to jest Dedra. Jeżeli kupujący chce kupić tańszą to możemy na miejscu sprawdzić czy mają bicie. A kupujący postanowi czy jest ono dopuszczalne.

Ponadto weszliśmy w otwornice uniwersalne do płyt MDF, płyt laminowanych, lekkich materiałów ceramicznych typu płyta gipsowa, silka.

otwornica uniwersalna tct dom techniczny wielun

Otwornice montuje się na prowadnicach identycznych jak pod otwornice bimetalowe do metalu. Zaletą otwornic uniwersalnych z ostrzami z węglików jest:
1 Duża precyzja wykonywania otworów, np. w płytach z laminatu do zabudowy, pod halogeny albo gniazdka.
2 Opcja wiercenia w płytach o grubości do 40 mm, ponieważ otwornice mają wyrzutniki urobku.
3 Duża żywotność dzięki ostrzom z węglików spiekanych.

No i ostatni w wpisie temat, złączki PE do węży do wody 25 mm i 32 mm.
Asortyment wprowadzony głównie pod kątem osprzętu do pomp głębinowych, które to są naszym oczkiem w głowie.
Złączki do skręcania dopuszczone do ciśnień do 16 bar, odporne na promieniowanie UV inaczej mogą być używane do nawodnień w rolnictwie. W tej wersji mamy złączki przelotowe i redukcyjne, kątowe i proste z gwintami 1/2, 3/4, 1cal i 1-1/4 cala.
To tyle na dziś dziękuję za uwagę.