24 | 05 | 2018
05 Gru 2017 08:54 - rowerek
Porządek w warsztacie część druga

Dzień dobry.
Wprowadziliśmy do naszej oferty regały warsztatowe - metalowe z półkami o znaczącej [ ... ]

Porady dom ogródRead more...
05 Gru 2017 08:46 - rowerek

Witam
Warunki eksploatacyjne i użytkowe węży ssawno tłoczących.
Planując zakup węża do sprężonego [ ... ]

Poradnik narzędziowyRead more...
05 Gru 2017 08:33 - rowerek
Nowe narzędzia Knipex na rok 2017 cz1

Dzień dobry
Dzisiaj dwa bardzo interesujące narzędzia Knipex, szczypce Cobra i nożyce do kabli zbrojonych [ ... ]

Ręczne narzędzia Knipexa - opisy i prezentacjeRead more...
27 Wrz 2017 08:51 - rowerek
Uszczelnienia wysokotemperaturowe

Cześć
Następnym materiałem na uszczelki i uszczelnienia są produkty na bazie włókna szklanego.

Włókna [ ... ]

Jak zrobić uszczelkęRead more...


     Kamienie szlifierskie Dremel do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wyrabiane są w różnych zarysach i rozmiarach. Nadają się do roboty przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, szlifowania spoin i lutów. Doskonale gradują zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają powierzchnie zgrubnie oczyszczoną z wyraźnymi rysami tak jak po pilniku.

    Ściernica Dremel SC541 to jeden z grupy produktów z systemem szybkiej wymiany. Być może jest kosztowny, ale jak podczas pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się idealnie. Tarcza wyśmienicie nadaje się do wykańczania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, z racji tego nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy.

     Ściernice Dremel z węglika krzemu przeznaczone są do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, kamienia. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Robota na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak prędko zużywać.

    Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych wymiarach, zależnie od modelu łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie można czekać aż łańcuch będzie absolutnie tępy.