16 | 12 | 2018
06 Sie 2018 11:42 - rowerek
Zmiana dostawcy  - spraye dla geodetów

Cześć.

Nic nie trwa wieczie. Przez długi czas sprzedawaliśmy farby geodezyjne motipowskie, w bieżącym [ ... ]

Urządzenia do pomiaruRead more...
06 Sie 2018 11:38 - rowerek
Szczotki druciane zstosowanie i praca.

Witam.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wytwarzane w u nas w kraju, więc [ ... ]

Nowości narzędzioweRead more...
06 Sie 2018 11:22 - rowerek
Jak mierzyć suwmiarą analogową 0,02 i 0,05 mm

Dzień dobry
Elementarnym urządzeniem pomiarowym w warsztacie jest suwmiarka analogowa. Służy do pomiarów [ ... ]

Urządzenia do pomiaruRead more...
05 Gru 2017 08:54 - rowerek
Porządek w warsztacie część druga

Dzień dobry.
Wprowadziliśmy do naszej oferty regały warsztatowe - metalowe z półkami o znaczącej [ ... ]

Porady dom ogródRead more...

Witam.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wytwarzane w u nas w kraju, więc wspieramy rodzimą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są robione w fabryce we Wronkach posiadającym prywatne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Nadmienię, że akredytacja dotyczy wyrobów gotowych oraz materiałów do ich produkcji.
Takie laboratorium pozwala na sprawdzanie szczotek przed pakowaniem, nie jest to sprawdzanie wyrywkowe wprost przeciwnie, każda szczotka jest weryfikowana na maszynach obrotowych. Oznacza to, że mamy gwarancję, że nie rozlecą się one w trakcie pracy.
Szczotki druciane rozszerzamy o nowe wymiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego.

Jak pracować szczotką?
Pytanie proste ale patrząc na fachowców, którzy myślą, że im mocniej przycisną tym prędzej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut widzimy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie i jedynie na końcu ma ostre krawędzie powstałe w trakcie przycinania drutu. I tu mamy rozwiązanie: powinno się tak pracować szczotką aby ostre końcówki wykonywały pracę . Inaczej jeżeli silnie dociśniemy, druty się zaginą i będą pracowały bokami. W wypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są ryflowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to zaleca się pracę taką jak przedstawiłem powyżej. Rozwiązaniem jest używanie drutu splatanego.

Szczotka druciana z drutem splatanym ma nieustannie część drutów zwróconych pod włos, jest bardzo sztywna ale niezwykle efektywna w pracy i trwała.

Szczotka druciana z drutu splatanego m14

Na koniec jeszcze 3 ważne tematy: BHP, szybkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie trzeba przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu zajebiście ochronią nam oczy przed cząstkami rdzy i możliwymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Szybkość obrotowa będzie kluczowa w przypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 poleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest prosty takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, zachciej sobie wyobrazić jaka to jest szybkość. I tu uwaga, nie używajcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu faceci z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może drogie ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka jest bardzo ciężka i nie można na szlifierkę o tarczy 125 mm wkręcać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym wypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to rekomenduję maksymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to ewentualnie 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.