31 | 03 | 2020
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe szczypce do pierścieni segera. https://domtechniczny24.pl/szczypce-segera.html
    Konstruktorzy Wiha jakiś czas temu odmienili kształt i konstrukcję główki. Zawsze były profilowane, to taki warunek. Jeżeli ktoś nakładał albo ściągał pierścienie segera to wie, że czasami pierścień spadał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Powód prosty, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle wyprofilowane końcówk. Winno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych winny mieć główki odchylone na zewnątrz. Ale z przykrością stwierdzam, w dowolnych tanich modelach nie odnajdziemy takiego rozwiązania. Standardowe szczypce mają pręciki częstokroć o różnorakiej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to jedną zaletę - cenową, tanie szczypce są świetne jak pragnie coś od czasu do czasu założyc lub ściągnąć seger. Ja nie mam do dzisiaj, żadnego kompletu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Tymczasem mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim - cały dzień pracy, to doceni sensowne i stosownej jakości szczypce segera.
    Wiha ma dwa modele, pierwszy standardowy, główki są profilowane, odgięte z specjalnym wgłębieniem na oczko pierścienia. I nowatorskie szczypce segera z profilowanymi główkami wciskanymi z hartowanej stali łożyskowej. Te końcówki są ponadto pokryte specjalną nawierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i unikalną funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która skutecznie wyklucza odskakiwanie pierścieni zabezpieczających, nawet jak za silnie je rozegniemy. Szczypce segera Wiha są nadzwyczaj ergonomiczne, cudownie leżą w ręce, nawet jak mamy upaprane palce olejem to nie ślizgają się tak jak w standardowych. I jeszcze jedna sprawa, która nadzwyczaj złości podczas roboty. Często sie zdarza, że te cudownie wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.
Produkowane są w 4 modelach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast rozmiary są uzależnione rozmiarem wykorzystywanych pierścieni.