16 | 12 | 2018
06 Sie 2018 11:42 - rowerek
Zmiana dostawcy  - spraye dla geodetów

Cześć.

Nic nie trwa wieczie. Przez długi czas sprzedawaliśmy farby geodezyjne motipowskie, w bieżącym [ ... ]

Urządzenia do pomiaruRead more...
06 Sie 2018 11:38 - rowerek
Szczotki druciane zstosowanie i praca.

Witam.
Poszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są wytwarzane w u nas w kraju, więc [ ... ]

Nowości narzędzioweRead more...
06 Sie 2018 11:22 - rowerek
Jak mierzyć suwmiarą analogową 0,02 i 0,05 mm

Dzień dobry
Elementarnym urządzeniem pomiarowym w warsztacie jest suwmiarka analogowa. Służy do pomiarów [ ... ]

Urządzenia do pomiaruRead more...
05 Gru 2017 08:54 - rowerek
Porządek w warsztacie część druga

Dzień dobry.
Wprowadziliśmy do naszej oferty regały warsztatowe - metalowe z półkami o znaczącej [ ... ]

Porady dom ogródRead more...

     Nie myślałem, że na jakość wiercenia ma tak znaczny wpływ, nie jedynie wiertło, jego jakość, ale także wiertarka, a konkretniej sposób wiercenia. Chodzi mi o to czy wiercimy z ręki czy na wiertarce stołowej. Ale od początku.
Potrzebowałem wywiercić około 399 otworów o średnicy 3,8 mm w blasze stalowej 2,6mm grubości. Na początku rozpocząłem wiercić z ręki, ale po następnym pękniętym wiertle zacząłem się zastanawiać nad ulepszeniem sobie roboty. W sklepie mam: DEDRA Wiertarka stołowa DED7707 -350W i jeszcze parę innych, ale, że ta jest najtańsza a ja potrzebowałem wiercić małym wiertłem to wybrałem tą.

     Na wiertarkach stołowych wolno wiercić z niedużą prędkością, ale za to z całkiem dużym posuwem i ciągle ten posuw jest w jednym kierunku. Zaowocowało to tym,że jednym wiertłem wywierciłem około 350 otworów bez ostrzenia! Jak wierciłem to miałem odczucie, że wiertło się wpycha w blachę i wchodzi jak w masło, jak dla mnie objawienie? Takie wiercenie ma wprawdzie ograniczenia, bo nie przeniesiemy wiertarki stołowej na pole i nie wywiercimy otworu w słupku ogrodzeniowym:).
Czyli wiertarki ręczne są mobilne można je wszędzie wykorzystać, pod warunkiem, że mamy pedłużacz i prąd. Ale wiercenie łączy się z większym zużyciem wierteł. Więc wiertarka stołowa do zakładu, a wiertarka ręczna do pozostałych robót.

     Tak się zdarzyło, że musiałem zrobić około 2611 otworów w blaszce 1,2mm wiertełkiem 2,1mm. Włączanie i wyłączanie wiertarki zamontowanym oryginalnie wyłącznikiem to makabra, szczególnie jak jest zimno, ta plastikowa pokrywka robi się horrendalnie twarda. Jak się wierci trochę otworów to nie ma znaczenia, ale jak trzeba dokładnie wywiercić parę tysięcy to pojawia się problem. Dobrym wyjściem jest wyłącznik nożny.
Postanowiłem sam zrobić takie coś, za nieduże pieniądze.
Nabyłem włącznik do dzwonka domowego, jakaś solidna sztacheta jako podstawa, dwie małe: jakaś podpórka pod piętę} druga pod palce, żeby noga nie dyndała w powietrzu. I trochę skóry na sam wyłącznik, kawałek przewodu wtyczka i gniazdko. A i ponieważ styki są delikatne to nie można tego wynalazku zastosować do mocnych wiertarek stołowych, moja wiertarka stołowa Dedra DED7707 ma 350W więc nie ma problemu.

    Przełącznik jest rewelacyjny w użyciu, i bezpieczny, w dowolnej chwili można go wyłączyć. Po zmontowaniu tak się prezentuje: