30 | 03 | 2020
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witam
     Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
Wycinaki używa się tam gdzie trzeba wykonać parę otworów o średnicach większych niż 13,5 mm w blachach o grubości nie przekraczającej 2 mm. Na ogół są to szafy sterujęca, blachy w zbiornikach itd. Otwory można zrobić bez konieczności wiercenia otwornicami, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarki o dużym momencie obrotowym. No i jest dużo wiórów do okoła i trzeba je pozamiatać.

     Proponowane przez nas wykrojniki mają dodatkowo łożysko, które poleprza robotę. Wykrojnik nie obraca się podczas wycinania.
Wykrojniki używa się do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali stopowej, metali kolorowych.
Ponad to wykonany otwór ma dużą dokładność i jest gotowy, nie ma potrzeby gradowania, jedynie czasami zdarzy się, że z jednej strony powstanie krawędź.
Rozpoczynając pracę, musimy być pewni, że będziemy mieli bezproblemowy dostęp do dwóch stron blachy. Następnie wykonujemy otwór na śrubę dociągową. Wielkość otworu musi być aka sama jak śruba. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem wielostopniowym. Potem smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, producent zaleca smar grafitowy lub inny do dużych nacisków. Uwaga! nie używać smaru typu WD.

      Następnie przekładamy przez otwór śrubę dociągową i nakręcamy na nią matrycę tnącą. Bez pośpiechu kręcimy kluczem oczkowym lub nasadowym.
Kręcimy do momentu, aż matryca nie wytnie otworu. Podczas dokręcania będziemy wyraźnie czuli jak nagle klucz przestanie stawiać opór to będzie sygnał, że otwór jest gotowy. Rozkręcamy całość i gotowe.
     Wykrojniki moża upić w skrzynce z tworzywa z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.

https://domtechniczny24.pl/wykrojniki-%C5%9Brubowe.html
Gwarancją solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wykrojnikach do różnego rodzaju surowców.