31 | 05 | 2023
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witam
W ostatnim roku mamy kolejną zmianę w niwelatorach laserowych Nivelsystemu. Zaledwie dwa lata temu wymienialiśmy modele NL 300 na NL 301 aktualnie został wycofany model NL301 a na jego miejsce wprowadzone zostały dwa nowe :
NL 200 nadzwyczaj okrojony i ekonomiczny wariant lasera obrotowego, idzie go kupić za 2000 złotych z zestawem ( Pod warunkiem się zadzwoni i poda skąd tą informację się ma - taka nasza ukryta promocja :))
I typ mocniejszy NL400. Ta seria wielozadaniowych niwelatorów rotacyjnych Nivel System NL400, NL400G jest już w sprzedaży w naszym salonie :). Najnowsze modele, tak jak pisałem zastępują popularną serię laserów NL301/301G. Są to jeszcze lepsze i dokładniejsze przyrządy pomiarowe (no ale żeby nie było tak kolorowo droższe) – sprzęt wyposażone zostały dodatkowo w specjalną gumową {obudowę|osłonę, wiadomo jak upadnie to nic on nie da, ale lepiej leży w dłoni i fajnie , wręcz kosmicznie wygląda:)
Udoskonalona konstrukcja niwelatora pozwala na szybszą i dokładniejszą pracę, a najnowsza dioda laserowa zapewnia dobrą widoczność. Zasadniczo im większy i droższy model to dioda emituje mocniejszą i dokładniejszą wiązkę.
Sprzęt dostarczany jest również w wersji z czujnikiem cyfrowym (RD600 Digital)

laser krzyzowy zielony niwelator dom techniczny

Na zdjęciu stare niwelatory nowe dostępne w naszym sklepie:

https://domtechniczny24.pl/laser-krzy%C5%BCowy-nivel-system-cl2d-ze-statywem.html

 

Dalej ten sam model, tylko z zmienioną na panelu i dodanym cyfrowym wyświetlaczem. Oznaczenia to: NL410 (laser czerwony), NL410G (laser zielony). Jest to najważniejsze rozwiązanie dla budowlańca bo zobaczy wszystko na wyświetlaczu i nie musi się domyślać co jest włączone. Nowe, uniwersalne niwelatory rotacyjne zapewniają wszechstronne zastosowania: praca może być prowadzona wewnątrz budynku jak i na zewnątrz oczywiście z czujnikiem (zasięg do 500 metrów jeżeli stoi w środku czyli promień 250 metrów). Płaszczyzna laserowa może być odchylana (cyfrowo) w jednym lub w dwóch kierunkach, czyli możemy wykonywać spadki w osi y i x. Laser zapewnia wysokie dokładności realizowanych prac, nawet na znacznych odległościach i w trudnych warunkach terenowych. No i ma możliwość zdalnej obsługi za pomocą dostarczonego pilota, czyli teoretyczne można pracować samemu. Ale nie radzę bo dogonić złodzieja, który ma przewagę jest trudno:) Dlatego warto biegać, ja ostatnio przebiegłem 10 km w 52 minuty, wiem że to nie powala ale choć się staram a Ty!!

I nowa seria rotacyjnych niwelatorów obrotowych z cyfrowym wyznaczaniem różnicy wysokości NL600 DIGITAL marki Nivel System, jest już u nas w sprzedaży! Zastępują one modele NL500.
Serię tworzą zwyczajnie dwa lasery NL600 DIGITAL (z wiązką czerwoną) i NL600G DIGITAL (z wiązką zieloną).

Nrzędzia laserowe skonstruowane zostały na podstawie sprawdzonej i efektywnej technologii oferowanej w starszej serii NL500, daje wyższe dokładności pomiarów (±0,8 mm/10 m), może być używany na dłuższych odcinkach robót (zasięg 700 m rzecz jasna z czujnikiem), a szybkość pracy, w tym poziomowania się i reagowanie na drgania terenu - umożliwia na wykorzystanie go do prac drogowych w tym przy kierowaniu maszyn po zamontowaniu odbiorników LS-10 lub LS110.

Niwelator wyznacza płaszczyznę poziomą, pochyloną, pionową (po obróceniu go o 90°), a także, dzięki pionownikowi ( punkt laserowy), wyznacza pion lub kąty proste. Laser sprzedawany jest z czujnikiem i można wyrównywać okrąg o średnicy do 700 metrów. Ponieważ ma wyświetlacz to na bieżąco zobaczymy wychylenia wiązki i różnice wysokości, a uwierzcie bardzo przyspiesza to pracę. Krótko mówiąc jest to profesjonalne, wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń z bardzo dobrze widoczną wiązką lasera, jak i do pracy na otwartych przestrzeniach. Laser jak większość teraz produkowanych urządzeń, jest przyjazny użytkownikowi, dzięki intuicyjnemu interfejsowi, łatwo się go ustawia oraz przenosi (poręczne uchwyty) i zapewnia zdalną obsługę za pomocą pilota.
To tyle. Dziękuje za uwagę i do następnego razu.