19 | 03 | 2024

Narzędzia diamentowe

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Witam
Nowości w sklepie 2021 wrzesień

Przez zeszłe 2 lata do licha i trochę się zmieniło, obłęd pandemii a potem gigantyczna inflacja mocno w nas rąbnęła, zbieramy się ostrożnie i tego samego życzymy wszystkim.
Wracając do nowości w naszym sklepie to rozpocznę od śrub w klasie 10.9. Przez jakiś okres stroniliśmy tego tematu bo sprzedaż była pojedyncza a wiadomo trzeba kupić kilogramy i potem sprzedawać 1-2 lata. Średni zysk ale decyzja zapadła, mamy na stanie śruby z łbem sześciokątnym z gwintem pełnym i niepełnym. Wszystkie czernione, sprzedawane na sztuki. Na razie mamy je w zakresie od M8 mm o M16.

sruby czarne twarde 10 9 dom techniczny

Kolejna nowość to otwornice do wiercenia w gresie na sucho - https://domtechniczny24.pl/wiert%C5%82a-diamentowe-drygres.html . I chodzi mi tu o te mocowane na szlifierkach kątowych 125mm. Tak właściwie to mieliśmy je już od długiego czasu, chodzi mi o otwornice do gresu firmy Rubi. Jednak cena takich koronek do gresu była za duża dla większości naszych klientów. Powoli zaczęły się pojawiać wersje tańsze i tak na początek otwornice wprowadziła min. Dedra, potem inne. Obecnie mamy przetestowana prawie wszystkie. Różnica w jakości jest nieznaczna choć w cenie znaczna. Na półce mamy dwie -trzy firmy tak aby miec wszelkie możliwe średnice. I tak mamy koronki do gresu na szlifierkę w średnicach:
6mm, 8mm, 10mm 12mm. Te należy traktować raczej jako wiertła. Część z nich ma parafinę w środku.

wiercenie w greie


Dalej: 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 28mm, 30mm, 32mm, 35mm, 38mm, 45mm, 50mm, 55mm, 68mm to jest otwornica do gresu pod puszki, 82mm.
Niektóre tańsze mają bicie więc pułapem minimum to jest Dedra. Jeżeli kupujący chce kupić tańszą to możemy na miejscu sprawdzić czy mają bicie. A kupujący postanowi czy jest ono dopuszczalne.

Ponadto weszliśmy w otwornice uniwersalne do płyt MDF, płyt laminowanych, lekkich materiałów ceramicznych typu płyta gipsowa, silka.

otwornica uniwersalna tct dom techniczny wielun

Otwornice montuje się na prowadnicach identycznych jak pod otwornice bimetalowe do metalu. Zaletą otwornic uniwersalnych z ostrzami z węglików jest:
1 Duża precyzja wykonywania otworów, np. w płytach z laminatu do zabudowy, pod halogeny albo gniazdka.
2 Opcja wiercenia w płytach o grubości do 40 mm, ponieważ otwornice mają wyrzutniki urobku.
3 Duża żywotność dzięki ostrzom z węglików spiekanych.

No i ostatni w wpisie temat, złączki PE do węży do wody 25 mm i 32 mm.
Asortyment wprowadzony głównie pod kątem osprzętu do pomp głębinowych, które to są naszym oczkiem w głowie.
Złączki do skręcania dopuszczone do ciśnień do 16 bar, odporne na promieniowanie UV inaczej mogą być używane do nawodnień w rolnictwie. W tej wersji mamy złączki przelotowe i redukcyjne, kątowe i proste z gwintami 1/2, 3/4, 1cal i 1-1/4 cala.
To tyle na dziś dziękuję za uwagę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam


Historia zaczyna się, gdy to zakupiłem kapsułki Pau-drako, bo mój mały był chory i chciałem czegoś alternatywnego do antybiotyku. A tego paskudztwa nie chciałem dawać, nie dość, że drogie to jeszcze wytępi wszystko, co znajdzie na swojej drodze. Uważam, że antybiotyki winne być aplikowane do poważnych chorób a nie tak na dzień dobry, na malutki katarek albo czerwone gardło. Ale to temat do oddzielnych rozważań.
W sklepie zielarskim zakupiłem pudełko z kapsułkami, nadzwyczaj drogie, kapsułek było chyba 60 i migiem się skończyły toteż poszedłem nabyć nowe, ale coś mnie tknęło i przeczytałem skład na etykiecie. Na początku pisało ekstrakt z zarąbiście wyselekcjonowanych odmian… na końcu drobnym druczkiem - (zmielona kora PAU drako), inaczej nie żaden ex-trakt tylko zmielona......Tak jest w większości wypadków, w związku z tym trzeba mieć swój rozum i przez cały czas poszukiwać.

Zdecydowałem nabyć młynek i korę PAU-drako luzem (pare razy tańszą od kapsułek) i sam mielić. Tak robię od pewnego czasu z innymi ziołami. Ale o tym później. Kupiłem młynek Boscha, ale przeciętnie mielił, więc przeszlifowałem ostrza moim Dremelem 3000, najlepiej szło czerwonym kamieniem. Kłopot pojawił się jak mieliłem następną partię, tak się młynek nagrzał, że zaczął śmierdzieć. Na nieszczęście Bosch i inni fabrykanci nie projektują prześwitów wentylacyjnych, nie mówiąc juz o wentylatorkach. Postanowiłem więc zadziałać, odkręciłem pokrywę i wywierciłem paręnaście otworów wentylacyjnych. Super się tu przydała wkrętarka Boscha GSR 10,8V-LI-2+LB, i wiertło wielostopniowe.
Młynek w ten sposób zmieniony mieli trochę lepiej, nie grzeje się tak prędko ale szału nie ma. Wydaje mi się, że za kiepską moc i za duże ostrza.


Co do kompozycyj ziołowych to mam kilka. Podstawowa to mieszanka odpornościowa: Koci pazur, kora lapacho, jeżówka purpurowa, fiołek trójbarwny (mnóstwo rutyny), mięta do smaku, suszone owoce i kwiaty czarnego bzu. To wszystko mieszam drobię w młynku i dodaję witaminę C. Stosuję tak: jedna płaska łyżeczka do kubka, zalać gorącą wodą 15% objętości szklanki, jak wystygnie dodaję witaminę c, sok z aroni, pigwy i bzu czarnego (zależy, co tam mam). Dopełniam wodą i gotowe, wypijam bez przecedzania, fusy nie pogryzą. Inne to żółciopędna i wzmacniająca wątrobę, oczyszczająca. Co drugi dzień piję do tego szejka zrobionego z świeżo zmielonych ziaren siemienia lnianego, wiesiołka i ostropestu, plus witamina C.
Pamiętajcie, że nie powinno się magazynować za długo zmielonych ziaren czy ziół, ponieważ olejki eteryczne parują, oleje nienasycone jełczeją i generalnie utlenia się to co może być cenne.
Pa pa.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam
       Elektryczna przecinarka do glazury to urządzenie do cięcia na mokro z silnikiem umieszczonym pod stołem lub nad stołem.
Te pierwsze maszyny są przeważnie lekkie z małymi blatami. Bez trudu sie je transportuje i przewozi. Układ chłodzenia w tych przecinarkach bazuje na napełnieniu wodą miski zlokalizowanej pod stołem. Z chwilą uruchomienia tarcza jest zagłębiona w wodzie i obracając się ochładza sie i jednocześnie płucze. Wadą tego rozwiązania jest wylewanie sie wody, która w czasie obrotu tarczy diamentowej spłynie na stół. Dzieje się tak, dlatego że w tych maszynach miski na wodę są zawsze mniejsze od stołu. Drugą ich wadą jest mniejsza dokładność cięcia. Trzeba nabrać praktyki, aby równo prowadzić płytkę.
Przecinarki do glazury z dolnym silnikiem są znacznie tańsza od modeli z górnym silnikiem i z tego względu są częściej wybierana.
Jedną z takich maszyn jest przecinarka do glazury DED 7701. Przeznaczona do prac amatorskich lub profesjonalnych o średnim natężeniu pracy. Moc silnika 450 wat, napędza tarczę diamentową o średnicy 180 mm. Klasa wodoszczelności pozwala bez obaw pracować z wodą. Uchylny stół pozwala na ukosowanie płytek. W przypadku cięcia gresu trzeba dokupić specjalną tarczę do gresu, bo ta dostarczona z maszyną jest przeznaczona do płytek szkliwionych.
       Maszyny z górnym silnikiem są przeznaczone do prac profesjonalnych. Zależnie od długości stołu można ciąć płytki metrowe, i dłuższe ( modele DED 7824, Rubi DS-250-1300). Chłodzenie wodą wygląda podobnie jak na frezarkach czy tokarkach. Pompa umieszczona w korycie znajdującym sie pod stołem, pompuje wodę do dyszy umieszczonej przy tarczy. Taki system chłodzenia jest najefektywniejszy.


       Prowadnica, na której znajduje się silnik z tarczą jest uchylna. Można, więc ukosować. Profesjonalne maszyny maja najczęściej solidne silniki, dobrej jakości pompy, i bardzo dobrze dobrany układ prowadnica rolki. Zapewnia to długą i bezproblemową pracę.
Przecinarka do płytek Dedra DED 7827 jest dobrym wyborem dla firm ceniących jakośc i zwracających uwagę na cenę. Posiada sztywną ramę i dobrze dopasowaną prowadnicę. Silnik o mocy 800 wat umożliwia na cięcie większości płytek do grubości 1 milimetra. Aluminiowy stół pomieści płytki do długości 650 mm. Maszyna ma możliwość cięcia pod kątem dzięki przykładnicy kątowej i ukosowania po przekręceniu silnika z prowadnićą. Tak jak większość maszyn Dedra jest wyposażona w tarczę do płytek szkliwionych. Jeżeli w planach jest cięcie gresu to trzeba we własnym zakresie dokupić odpowiednią tarczę. Zaletą tej przecinarki jest niewątpliwie cena, do jakości.
Inna maszyna warta zaprezentowania to w pełni profesjonalna przecinarka do płytek DC-250. Została specjalnie zaprojektowana do cięcia gresu porcelanowego, płytek szkliwionych i innych materiałów budowlanych. Posiada wydajny silnik 1,1kW z wyłącznikiem termicznym. Posiada składany stół do łatwiejszego transportu. Cięcie pod kątem ułatwiają: precyzyjna przykładnica i listwa z podziałką umieszczona na stole. Silnik z głowicą umieszczony jest na szczelnych łożyskach i idealnie współdziała z prowadnicą, którą można pochylić do ukosowania.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Witam
     Numeratory to narzędzia do znakowania maszyn, skrzynek elektrycznych, narzędzi, konstrukcji wykonanych z tworzywa, stopów nieżelaznych - aluminium, mosiądzu, żeliwa, staliwa oraz zwykłej stali, o twardości nieprzekraczającej 200 HB. W sprzedaży można spotkać szeroką gamę numeratorów przeróżnych producentów. Od najtańszych do markowych. Wiodącym liderem jest tutaj niemiecka firma GRAVUREM z ponad 50-cio letnim doświadczeniem. Jest ona światowym liderem w produkcji przyrządów do znakowania, w tym numeratorów.
Gravurem wytwarza kilkanaście artykułów:

  • Sztandarowy ich produkt: znacznik Grawurem-S standard do wybijania liter i cyfr.
  • Znaczniki punktowe.
  • Znaczniki zaokrąglone.
  • Numeratory wielokrążkowe.
  • Znaczniki automatyczne.
  • Znaczniki kontrolne i specjalne.

      Praca tymi narzędziami odbywa się w trakcie kontrolowanego zgniotu elementu oznakowanego o ustalonej sile. W przypadku znaczników Grawurem S nie powinna ona przekraczać 800N/mm2. Optymalny nacisk to 600 N/mm2, taka wartość zapewni dłuższą pracę tymi narzedziami. Znakowanie w praktyce odbywa się poprzez uderzenie młotkiem w numerator. Trzeba pamiętać, że znacznik opieramy o element znaczony pod kątem 90o. Taka pozycja sprawi, że odbity znak będzie miał zarys jednakowy na całym obwodzie. Przed znakowaniem trzeba sprawdzić na niewidocznej powierzchni siłę uderzenia i efekt znakowania.
Wielkość znaczników podaję się w mm. Często nie wiadomo jak zmierzyć i dobrać znacznik. Żeby rozwiać wątpliwości informuję, że znaczniki wymiaruje się mierząc wierzchołki. W związku z tym rozmiar wybitego znaku będzie zależała od wymiaru znacznika (spód wybitego znaku) i siły uderzenia (brzeg wybitego znaku).


      Numeratory Gravurem stosuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, konstrukcjach stalowych, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału oznaczanego i siła uderzenia. W większości wypadków elementy oznakowane wytworzone są z aluminium i zwykłych stali o twardości nieprzekraczającej 200 HB.
      Najczęściej sprzedawanym produktem jest Grawurem S o cyfrach i literach odwróconych na znacznikach. Czyli np. wybijając cyfrę odwróconą 2 na znaczniku otrzymujemy 2 czytelną na materiale oznakowanym. Znaczniki produkowane są w rozmiarach od 2mm a kończą na 12mm. Zwracam uwagę na siłę docisku, inna będzie w znacznikach 4 mm a inna 10 mm. W praktyce dobrze mieć z 3 wagi młotków: 300 g, 400g i powiedzmy 600g.
W opisie produktu mamy:

  • Informację o sile docisku 600-800Nmm2.
  • Wymiar znacznika literowego czy cyfrowego.
  • Twardość części roboczej znaczników - 58-61 HRC.
  • Informacje o szlifowanych bokach znaczników.
  • Przekroju i długości podanej w mm.
  • Wszystkie znaczniki są zapakowane w estetyczne i trwałe pudełka.

I teraz na koniec, wybierając produkty Grawurem macie Państwo pewność, że produkt jest wysokiej jakości, znaki będą powtarzalne i będą nam służyły przez długi czas.
Pozdrawiam.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

     W miesiącu sierpniu Rubi ma zamysł przedstawić nową przecinarkę elektryczną do nadzwyczaj twardych płytek o sporej precyzji cięcia. Wartości wciąż nie znamy, wietrzę że pierwsze danę będą osiągalne na początku przyszłego miesiąca. A oto co piszą eksperty od marketingu na temat DC 250-1200:
     Odpowiadając na wymogi rozwoju materiałów ceramicznych na rynkach światowych, RUBI® wdraża właśnie do swojej oferty nową przecinarkę do płytek DC-250-1200, którą zaplanowano zwłaszcza pod kątem zabezpieczenia precyzji cięcia i sztywności budowy. Instrukcja do przecinarki http://schematy-elektronarzedzi.pl/2017/09/23/precinarki-elektryczne-do-plytek-rubi/

W porównaniu do modeli DW, długość cięcia w DC została wydłużona do 120 cm, a głowica tnąca nowatorskiej konstrukcji przesuwa się na łożyskach wzdłuż prowadnicy o do głębi zmodernizowanej geometrii. Pozwala to uzyskiwać wysoką dokładność nawet przy cięciach pod kątem najtwardszych materiałów ceramicznych, gresu, gresu szkliwionego i innych.

     Obok nowej osłony tarczy należy wyróżnić nowy, szerszy korpus umożliwiający komfortowe cięcie płyt o znacznych rozmiarach. Wanna przykryta jest zdejmowalnymi blatami stołu nowatorskiej budowy i posiada element dekantacji wody zmniejszający jej rozbryzg. Przymiar czołowy oraz przestawny przymiar kątowy umożliwiają na dokonywanie precyzyjnych cięć seryjnych oraz po przekątnej.
Napęd główny maszyny ma moc 1,5 KM z przechylnym silnikiem umożliwiającym cięcie pod kątem oraz cięcia wgłębne. Zgodnie ze standardami RUBI®, maszyna DC objęta jest 2.letnią gwarancją w międzynarodowej sieci serwisu posprzedażnego RUBI®.

Ponoć dostępny od początku sierpnia 2013 roku.