12 | 07 | 2020
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Frezy Dremel


Frezy ze stali szybkotnącej o różnych konturach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewno miękkie, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Super naostrzone z modelowaną krawędzią skrawającą, frezy Dremel  błyskawicznie i dokładnie nacinają zagłębienia profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to następna grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Niesłychanie malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego typu prac grawerskich. Surowce obrabiane to: drewna twarde, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, różne mosiądze, stopy aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z niezmiernie trwałych węglików spiekanych. Dremel produkuje je w różnych zarysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są bardzo trwałe i skuteczne w robocie. Przydają się do obróbki stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są nader trwałe to ze względu na nieregularne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewna twarde, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w większych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania kształtów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drewno, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.