28 | 03 | 2020
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

    Pasty polerskie i ścierne woskowe są produkowane w postaci brył o różnych kształtach. Polerowanie odbywa się na szlifierkach stołowych lub polerkach, na które zamontowano krążki filcowe. Pasta pod wpływem tarcia rozpuszcza się i powleka detal polerowany. Po użyciu powierzchnia elementu jest pokryta delikatną warstwą wosku i tłuszczu, jeżeli planujemy nałożyć powłoki ochronne trzeba będzie powierzchnię przemyć birolem albo b. ekstrakcyjna.
Pasty polerskie i ścierne służą do wykańczania powierzchni metalowych, mineralnych , bursztynu i innych na różne stopnie połysku. Zależnie od średnicy zastosowanego ziarna dzielimy je na wstępne, ścierne do obróbki zgrubnej i wykańczające polerskie dające wysoki połysk lub nawet lustrzane.

     Najbardziej popularna pasta polerska to PP-60 na bazie polerskiego tlenku chromu. Poleruje na wysoki połysk w użyciu jest uniwersalna do: miedzi i jego stopów w tym mosiądzu i brązu, do stali węglowej, do stali narzędziowych i stopowych w tym stali inox.
Następnie PP-30, do ostrzejszego polerowania uniwersalna stali, mosiądzu i brązu, i stali inox, niklu i srebra.
Biała PP-10 do wstępnego polerowania stali i metali nieżelaznych w tym kątowników aluminiowych.
Biało - kremowa PP-50 bardzo sucha pasta do polerowania zwierciadlanego, bodaj najbardziej uniwersalna do tworzyw sztucznych, bursztynu, metali nieżelaznych takich jak: listew aluminiowych, miedzi jego stopy, stal inox, stale uleprzane.