31 | 03 | 2020
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzień dobry.
     W sklepie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL310 firmy Nivel System. To, co nas zaskoczyło to, nielicha klasa wodoszczelności IP 64. Początkowa cyfra mówi nam o całkowitym zabezpieczeniu niwelatora przed pyłem, druga cyfra 4 sygnalizuje, że sprzęt jest odporne na kropelki wody spadające pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz i wiatr. Czyli jak załapie nas burza w trakcie pomiaru to niwelator przetrzyma.
W walizce standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do akumulatorów i wymienny system zasilania na zwykłe baterie. Do tego czerwone okulary, pilot, statyw i 5-cio metrowa łata. Zasięg nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak ustawimy go w środku parceli. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ściany działowe i takie tam inne.
     Niezależnie od standardowych funkcji laser ma możliwość wydzielania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Całość widać na panelu. Rozmiar spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków chyba się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Jeśli ktoś po zakupie miał problemy z pomiarem to można wziąć wcześniej nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
Pozdrawiam

Pozdrawiam.